Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju - dlaczego warto?

Dynamiczna wymiana oleju to niezwykle efektywna metoda wymiany zużytego oleju w automatycznej skrzyni biegów na nowy. Pozwala ona na pełną wymianę, dzięki czemu płyn ATF zostaje wypłukany z całego układu - wliczając sprzęgła, hamulce, pompę czy chłodnicę oraz sprzęgło hydrokinetyczne (konwerter). W efekcie takiego zabiegu wymianie podlega cały stary olej.

Nasza firma jako w pierwsza w Polsce rozpoczęła cykl szkoleń mechaników z zagadnień związanych z dynamiczną wymianą oleju już w 2011 roku. Jesteśmy prekursorem tego zagadnienia w Polsce. W 2015 roku zaprojektowaliśmy i produkujemy własne urządzenie do dynamicznej wymiany oleju które jest sprzedawane w chwili obecnej na całym świecie pod marką Ravenol Professional Line. (wstawić jakiś link do strony Ravenol z opisem urządzenia). Nadal pozostajemy jedyną tego typu firmą w Polsce. To świadczy o naszym doświadczeniu i profesjonalizmie.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest przez nas wykonywana w sposób w pełni profesjonalny i zgodny z najnowszą technologią, która pozwala na kompleksową wymianę płynu ATF. Dynamiczną wymianę oleju wykonujemy przy pomocy urządzenia Ravenol Professional Line 3.0 wpinanego w obieg olejowy skrzyni biegów. Pozwala to na precyzyjne wypompowanie zużytego oleju, przy jednoczesnym dolewaniu nowego, co poprzedzone jest płukaniem skrzyni biegów. Jednocześnie możliwa jest wymiana i jednoczesna konserwacja poszczególnych elementów skrzyni. Warto wspomnieć też o oferowanych przez nas cenach dynamicznej wymiany olejów. Dzięki posiadaniu warsztatu zaopatrzonego w profesjonalny i ekonomicznie działający sprzęt jesteśmy w stanie zaoferować Państwu opisywaną usługę w atrakcyjnej cenie.

Zainteresowany naszą ofertą?

Zapraszamy do kontaktu!

Dynamiczna wymiana oleju – w jaki sposób przebiega i ile czasu zajmuje?

Jeżeli jesteś zainteresowany tym, jak krok po kroku przebiega wykonywana przez nas dynamiczna wymiana oleju, należy wspomnieć, że proces ten nie jest szczególnie skomplikowany – oczywiście pod warunkiem, że za jego przeprowadzenie odpowiadają odpowiednio wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści. W naszych szeregach zdecydowanie nie brakuje takich osób, mających możliwość skorzystania ze sprzętu, który sami w przeszłości zdołaliśmy stworzyć. Dynamiczna wymiana oleju rozpoczyna się za każdym razem od podłączenia do skrzyni biegów danego auta przewodów naszej maszyny. W tym celu posługujemy się również złączkami kabli, dzięki którym łatwiejsze jest wprowadzenie oleju do chłodnicy. 

Dynamiczną wymianę oleju przeprowadzamy na urządzeniu, którego (jako jedyni w Polsce) jesteśmy producentem. Sprzedajemy je we współpracy z firmą Ravenol.

 

Wysoki poziom efektywności dynamicznej wymiany oleju 

Kolejnym etapem dynamicznej wymiany oleju jest zastosowanie we wnętrzu skrzyni biegów środka czyszczącego, mającego za zadanie rozpuścić wszystkie zalegające w niej osady. Czynność ta nie zajmuje wiele czasu, ponieważ wymaga zazwyczaj odczekania jedynie ok. 10 minut. Następnym krokiem jest uruchomienie naszego sprzętu, który rozpoczyna wypompowywanie starego oleju, wszelkich zanieczyszczeń, a także wspomnianego środka czyszczącego. Gdy już do tego dojdzie, nadchodzi odpowiedni czas na to, by wymienić olej na nowy. Dynamiczna wymiana oleju zakończy się natomiast w momencie, gdy wypłukaniu ulegną wszystkie zabrudzenia. Droga do idealnego wypłukania starego oleju i zastąpienie go nowym nie jest więc zbyt długa – pod warunkiem, że jest przeprowadzana w sposób, jaki przedstawiliśmy. Jej główną zaletę stanowi jednak fakt, iż gwarantuje wyjątkowo wysoki poziom efektywności w porównaniu do pozostałych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli aut wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów postanawia przekonać się w praktyce o korzyściach przeprowadzania dynamicznej wymiany oleju. Skorzystanie z usług MVS jest na to najlepszym sposobem, o czym przekonują się kolejni nasi Klienci.

 

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów - zrób to w MVS

Wszystkie osoby zainteresowane współpracą i skorzystaniem z naszej oferty opartej na wieloletnim doświadczeniu i w pełni profesjonalnym sprzęcie, zachęcamy do kontaktu. Nasi pracownicy dokonają dla Państwa wyceny procesu dynamicznej wymiany oleju i umówią Was na najbliższy pasujący obu stronom termin. Pracownicy MVS to specjaliści w zakresie inżynierii i elektromechaniki samochodowej, mechaniki pojazdowej, ślusarstwa i obróbki skrawaniem. Skorzystanie z naszych usług to gwarancja kompleksowej wymiany płynu ATF w naprawdę korzystnej cenie. Czekamy na Państwa telefony oraz wiadomości mailowe. Zapraszamy również bezpośrednio do naszego punktu w Gołkowicach Górnych.

Wymiana oleju metodą dynamiczną krok po kroku

Pierwszym krokiem jest spuszczenie starego, zużytego oleju i zdemontowanie miski olejowej. Następnie fachowcy wymieniają filtr oleju, a także dokładnie czyszczą miskę olejową. Kolejnym krokiem jest podłączenie urządzenia, dzięki któremu możliwa jest dynamiczna wymiana oleju. Proces takiej wymiany nie jest czasochłonny - dzięki odpowiednio zamontowanym wężom do skrzyni płynie nowy olej, a zużyty jest odsysany. Wymiana jest zakończona, gdy olej, który wypływa z przekładni, jest czysty.

Dynamiczna wymiana oleju - w jakich przypadkach warto się zdecydować?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wymiana oleju metodą dynamiczną polecana jest szczególnie w przypadku aut kupionych jako używane. Użytkownik nie ma wtedy pewności, czy wymiana była przeprowadzana systematycznie ani - tym bardziej - jakiego preparatu używano. Dynamiczna wymiana oleju pozwoli w takich przypadkach pozbyć się całego płynu, który wypełnia skrzynię.


Taką wymianę zaleca się też przeprowadzić w sytuacji, gdy auto było eksploatowane w trudnych warunkach, jak np. jazda w terenie czy holowanie przyczep. Przeprowadzona wtedy dynamiczna wymiana oleju chroni przed awarią.

 

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów - czy jest konieczna?

Choć producenci nie przewidują wymiany oleju w przypadku skrzyń automatycznych, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że wymiana oleju metodą dynamiczną często ratuje skrzynię przed poważnymi usterkami i pozwala znacznie wydłużyć jej żywotność. Warto zdać sobie sprawę, że naprawa będzie generować znaczne koszty, dlatego lepiej zapobiec ewentualnym awariom. Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów pozwoli też znacząco podnieść komfort jazdy użytkownika samochodu - zużyty olej nie będzie powodował już np. szarpania w czasie ruszania czy zmiany przełożeń.

 

Jaki olej do skrzyni wybrać?

Wybór odpowiedniego oleju do automatycznej skrzyni biegów to jeden z najważniejszych elementów wpływających na jej prawidłowe oraz długie funkcjonowanie. Kolejnym elementem jest przeprowadzenie dynamicznej wymianu oleju, która jest bardzo efektywna i zapewnia prawidłową pracę automatycznej skrzyni biegów, poprzez wypłukanie płynu ATF z całego układu. Automatyczne skrzynie biegów charakteryzują się mniejszą odpornością mechaniczną niż te manualne. Chcąc przedłużyć żywotność automatycznej skrzyni biegów, należy skupić się na odpowiednim wyborze oleju. Podejmując taką decyzję, należy wziąć pod uwagę nie tylko model samochodu, ale także rodzaj zamontowanej skrzyni biegów:

  • hydrokinetyczne skrzynie biegów — najczęściej są do nich wykorzystywane oleje ATF, które są przeznaczone do pracy w zmiennych temperaturach
  • dwusprzęgłowe skrzynie automatyczne — wymagają wykorzystania oleju bardziej zaawansowanego, ze względu na swoją złożoną budowę

Zapraszamy do kontaktu, a z pewnością pomożemy Ci w doborze odpowiedniego oleju do Twojej skrzyni biegów.

 

Jak często wymieniać olej?

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów zależy głównie od określonych przez jej producenta przebiegów między wymianami płynów. Najczęściej jest ona zalecana po przejechaniu 60-100 tys. kilometrów. Następne wymiany oleju powinny występować częściej, czyli co około 80 tys. kilometrów.

Standardowa wymiana oleju nie jest jednak efektywna, gdyż z racji złożonego układu skrzyni biegów można z niej wypuścić jedynie 40-50% całego oleju. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi możliwość przeprowadzenia dynamicznej wymiany oleju. Prawidłowo wykonana, pozwala na wypompowanie z układu całego starego oleju i zastąpienie go nowym. Ten proces wymaga zręczności i odpowiedniej techniki wykonania, dlatego warto zasięgnąć pomocy fachowców.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług. Specjaliści z mvs.auto.pl z przyjemnością zajmą się Twoją skrzynią biegów i pomogą w doborze odpowiedniego oleju oraz jego wymianie.

Zajmujemy się także profesjonalną naprawą skrzyń automatycznych oraz regeneracją sprzęgieł

Produkowane przez nas urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów Produkowane przez nas urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów
powrót