Regeneracja konwerterów

Konwerter, inaczej nazywany także sprzęgłem hydrokinetycznym, jest jednym z ważniejszych elementów automatycznej skrzyni biegów. Składa się z elementów, które ulegają zużyciu (np. tarcze cierne, elementy uszczelniające) w zależności od warunków eksploatacji. Najczęstsze objawy uszkodzenia konwertera to falowanie obrotów, wibracje, efekt ślizgającego się sprzęgła, hałas z okolic konwertera. Aby niepotrzebnie nie tracić czasu i pieniędzy, w przypadku regeneracji konwerterów warto zaufać specjalistom, a właśnie tacy ludzie tworzą naszą firmę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą regeneracji sprzęgieł. Działamy szybko, sprawnie i fachowo.

Zainteresowany naszą ofertą?

Zapraszamy do kontaktu!

Regeneracja sprzęgieł - nasza oferta

Przede wszystkim warto podkreślić, że firma MVS zajmuje się regeneracją sprzęgieł każdej automatycznej skrzyni biegów. Oznacza to, że możesz zgłosić się do nas ze swoim problemem niezależnie od marki i gabarytów pojazdu. Jesteśmy profesjonalną firmą, którą od lat tworzą ludzie posiadający ogromne doświadczenie w zawodzie. Pracujemy na profesjonalnej linii do regeneracji sprzęgieł hydrokinetycznych, konwerterów oraz zmienników momentu. Posiadamy dwie linie technologiczne do regeneracji konwerterów: oddzielnie dla pojazdów osobowych i wielkogabarytowych (samochodów ciężarowych, koparek, wozideł i maszyn budowlanych). W skład naszego wyposażenia wchodzą m.in. automat spawalniczy, urządzenie testujące parametry sprzęgieł hydrokinetycznych, konwerterów, zmienników momentu (testery luzu, bicia, osiowości, wyważenia), tokarki konwencjonalne, tokarka i frezarka CNC, nitownice, wiertarki kolumnowe, szlifierki magnesowe i karuzelowe, przecinarki oraz inne. Jest to sprzęt, który pozwala nam na efektywne i skuteczne działanie w zakresie regeneracji zmienników momentu, sprzęgieł i skrzyń biegów. Dodatkowo dysponujemy kompletem narzędzi potrzebnych do efektywnego działania w zakresie regeneracji skrzyń biegów, dzięki którym jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom i rozwiązać problem w krótkim czasie.

 

Regeneracja sprzęgieł - profesjonalizm i doświadczenie

Tym, co nas wyróżnia spośród konkurencji, jest w pełni profesjonalne i uczciwe działanie. Dysponując nowoczesnym sprzętem, jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić każdy konwerter przed regeneracją, określić jego stan techniczny, stopień zużycia i bez problemu zlokalizować źródło usterki. Każda regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego, składa się z serii precyzyjnych czynności serwisowych i kończy się ponownym sprawdzeniem sprawności. Dzięki temu nie boimy się udzielić pisemnej gwarancji na każdy zregenerowany przez nas konwerter. Decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że odesłany element jest w 100% sprawny. Zapraszamy do współpracy i powierzenia nam swoich sprzęgieł hydrokinetycznych do regeneracji. Gwarantujemy w pełni fachowe podejście, uczciwą wycenę i terminową realizację zlecenia, gdyż regeneracją sprzęgieł zajmujemy się już od wielu lat!

Wykonujemy także usługi tj. dynamiczna wymiana oleju, naprawy automatycznych skrzyń biegów.

Sprawdź jak przebiega naprawa konwertera!

konwertery

Pierwszy etap to przyjęcie konwertera w serwisie, wprowadzenie do bazy danych. Następnie konwerter jest rozcinany i następuje wstęna ocena stanu technicznego.

weryfikacja

Po wstępnej weryfikacji wszystkie podzespoły są starannie myte ciśnieniowo przy pomocy profesjonalnych detergentów podgrzanych do temperatury 40°C.

Czyszczenie_podzespołów

Po dokładnym oczyszczeniu specjalista ocenia stan techniczny podzespołów. Wykonywane są pomiary parametrów krytycznych, odchyłek wymiarów. Następnie przeprowadzane są niezbędne regulacje. Bardzo często wymagana jest zaawansowana obróbka mechaniczna podzespołów.

Tarcze_cierne

Tarcze cierne dobierane są w zależności od konstrukcji i przeznaczenia konwertera (tan, kevlar, carbon, high carbon, power torque, tri carbon).

Zgrzewane są one na gorąco w specjalnie do tego przystosowanym urządzeniu. W niektórych konwerterach okładzina cierna wspawywana jest na stałe.

Montaż_podzespołów_konwertera

Następuje montaż podzespołów konwertera.

Konwerter montowany jest w profesjonalnym automacie spawalniczym CNC. Zapewnia on wysoką jakość spawu oraz idealne połączenie połówek konwertera.

Sprwdzanie_luzu_osiowego_konwertera

Po spawaniu sprawdzany jest luz osiowy konwertera, jego szczelność. Następnie konwerter jest wyważany dynamicznie.

Zmiennik momentu - regeneracja

Automatyczna skrzynia biegów niewątpliwie zapewnia wysoki komfort jazdy. Warto więc odpowiednio dbać o jej części składowe, aby posłużyła jak najdłużej. Jednym z elementów, które są awaryjne w jej konstrukcji, jest zmiennik momentu. Zapewniamy w pełni profesjonalną regenerację tego istotnego podzespołu. W skrócie jest to element o zmiennym lub stałym wypełnieniu płynem hydraulicznym - olejem lub wodą, zapewniający zasadę bezwładności płynu. Zmiennik momentu zastąpił tarczę i docisk stosowane w tradycyjnych manualnych skrzyniach biegów. Jako składnik układu przeniesienia napędu ma za zadanie przenieść siłę napędową między wałem korbowym a skrzynią oraz rozdzielić moment obrotowy odpowiednio pomiędzy koła pojazdu. Jako że doskonale wiemy, że element ten wpływa na pracę samochodu czy maszyn budowlanych, dokładamy wszelkich starań, aby regenerować zmienniki momentu w sposób dokładny i szybki.

Regeneracja sprzęgiełhydrokinetycznych

Pod żadnym pozorem nie należy ignorować niepokojących symptomów działania pojazdu. Uszkodzenia zmiennika momentu mogą objawiać się w pierwszej kolejności spadkiem osiągów zarówno na prostej drodze, jak i podczas zakrętów czy manewrów wyprzedzania oraz związaną z tym potrzebą dodawania większej ilości gazu, aby pojazd mógł w ogóle ruszyć z miejsca. Drugim symptomem, który powinien skłonić do regeneracji zmiennika momentu, jest dziwny dźwięk wydobywający się z automatycznej skrzyni biegów przy zmianie biegów. Kolejnym jest odczuwalne falowanie obrotów silnika. Warto zwrócić uwagę, że niepotrzebna jest wtedy wymiana, która jest bardzo kosztowna, a uratować tę część może regeneracja zmiennika momentu wykonana bezwzględnie przez specjalistę.

Regeneracja zmiennika momentu

Warto podkreślić, że regenerację sprzęgieł należy zlecić doświadczonemu mechanikowi, który zdiagnozuje, gdzie dokładnie występuje usterka i jak ją skutecznie usunąć. Naprawa taka przy odpowiednim zapleczu technologicznym jest jak najbardziej możliwa. Aby jednak uniknąć konieczności regeneracji sprzęgieł hydrokinetycznych w Twojej automatycznej skrzyni biegów, warto pamiętać o regularnej wymianie oleju pozwalającej zapobiec zanieczyszczeniu zmiennika momentu obrotowego. Ta część, działająca na sucho nawet przez krótki czas, jest podatna na uszkodzenia.

powrót